Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Seydişehir Belediyesinde dijital arşiv dönemi

Bünyesindeki evrakları dijital ortama taşıyan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, daha güvenli bir arşivleme sistemine geçti. Dijital arşivleme sisteminde amaç Seydişehirli vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermek. Seydişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, başlattığı bu sistem ile 25 bin belgeyi dijital ortama aktardı.

Pratik ve zaman kaybını önleyecek olan arşivleme sistemine başladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Yaklaşık 25 bin evrak, 5 bin imar dosyası dijital ortama aktarıldı. Bu sistem sayesinde kurum içindeki bütün dokümanlara, ihtiyaç duyulan belgelere kolayca ulaşılabilecek. Sistem hem Belediyemiz açısından ve vatandaş açısından önemli. Modern belediyecilik hizmetlerinde önemli bir atılım olan bu sistemle birlikte evrakta tahrifat, değişme, kaybolma gibi durumlar ortadan kalkacak. İstenilen evraka zahmetsiz, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşılabilecek dedi.

Dijital arşiv sisteminin, mimari projeler, ruhsat, tapu, yapı kullanma izinleri, imar dosyalarına kadar birçok belgeye anında ulaşma imkanı sağlayacağını vurgulayan Başkan Tutal, “Vatandaş bir ruhsat örneği ve fotokopisini almaya geldiği zaman bu sistemle vatandaşımıza anında istediği belgeyi vereceğiz. Seydişehir Belediyesi olarak vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Konya’daki bıçaklı kavgayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı. başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir