Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Savaş ve doğayı takılara yansıttılar

 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl 12-16 Haziran’da düzenlenecek olan 7. Uluslararası Öğrenci Trienali’nde bir ilk yaşanıyor. Sergi, atölye ve kısa film gösterimlerinden oluşan Trienalin bu yılki teması “Geçicilik – Farklar ve Ötesi.” Geçmiş yıllarda olduğu gibi öğrencileri, eğitmenleri, okulları, eğitim sistemlerini ve kültürleri bir araya getirerek bu birliktelikten doğacak yeni ve çeşitli bakış açılarının paylaşılmasına katkı sağlayan Trienalin’de, İKBU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü öğrencileri tasarladıkları RE_FORM isimli proje kapsamında üretilen14 takı tasarımı ile yer alacak.

Tasarımlarda doğa, yeni doğa ve güncel konular işlendi.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Cihat Altuntaş, “RE-FORMorm” başlıklı proje bağlamında doğa, yeni doğa ve güncel konuları ele aldıklarını belirterek; “ Biz aslında bu projeye ‘ben kimim?’ve “benim formum ne?” sorusuyla başladık. Daha sonra sevdiğimiz ve ilgi duyduğumuz konuları bulmaya çalıştık, ben doğayı kendime örnek aldım doğadan dağlara çıktım, dağlardan da re-formun( yenilik) re’sini ve dağ formunu kullandım. Bunu minimalize ettim ve tasarımımda sergiledim. Takı tasarımı anlamında ilk kez Trienal sergisine kabul edildik. 14 parçalık koleksiyonda doğa, yeni doğa ve güncel konuları farklı kaynaklardan, farklı bakış açıları, farklı yorumlarla yeniden ele aldık” dedi.

Altınbaş Holding’den öğrencilere destek

Altınbaş Holding’in de kapılarını açarak genç tasarımcılara destek verdiğini aktaran Cihan Altuntaş, “Altınbaş Holding bize atölyelerini açtı, bu yönden çok şanslıyız. Bizim diğer niversitelere nazaran çok ayrıcalıklı ve güzel bir çalışma alanımız var. Ben lisede de kuyumculuk okudum. O zamanlar olanaklarımız yoktu., şimdi olanaklarımız var. 400 metre karelik bir fabrika alanı içinde Bölümümüze ait tasarım ve atölye mekanlarında her türlü ihtiyacımızı karşılayarak özgürce üretim yapabiliyoruz. . Bu fabrikada çalışmak bize profesyonel hissettiriyor. Okulumuzda tasarımımızı düşünüp düşlüyoruz ve atölyemizde bu tasarımı ortaya çıkartabiliyoruz.” diye konuştu.

Coğrafyamızda yaşanan savaşlar takılara yansıdı

Bölüm öğrencilerinden Buğra Kılıç, tasarımlarında güncel konulara odaklandığını belirterek, bölgesel savaşlardan esinlendiğini söyledi: “Savaş temasını işledim,bunun sebebi coğrafyamızda yaşanan savaşlar ve bunlara vurgu yaparak güncel bir tasarım hazırladım.”

Bir önceki yazımız olan 2 ve 3 yazılı sınav sonuçları açıklandı! E-Okul giriş sayfası başlıklı makalemizde 2017 e okul, e okul sınav sonuçları ve e-okul hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri