Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Pakistan heyeti Selçuk Üniversitesi’nde

Dr. Muhammad Arif Khan, Dr. Muhammad Ovais Ömer, Dr. Saima Muti ve Dr. Raheela Akhtar, Mevlana Değişim Programı kapsamında Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Dr. Muhammad Arif Khan, Dr. Muhammad Ovais Ömer, Dr. Saima Muti ve Dr. Raheela Akhtar, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yaptıkları çalışmanın ardından Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti. Program çerçevesinde Pakistanlı öğretim üyeleri Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde cerrahi, patoloji, histoloji, farmakoloji ve toksikoloji anabilim dallarındaki çalışmalara katılarak akademik deneyimlere de ortak oldu.

Veteriner Fakültesi’ndeki çalışmaların ardından Selçuk Üniversitesi Prof. Dr. Hümeyra Özgen Araştırma ve Uygulama Çiftliği ve TİGEM Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde de incelemelerde bulundu. Pakistanlı öğretim üyeleri ayrıca Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ve MYO Müdürü Prof. Dr. Uğur Uslu’yu ziyaret ederek Türk-Pakistan kardeşliği adına öğrencilerle toplu görüşmeler gerçekleştirdi ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Akşehir Anadolu Lisesinden bilim fuarı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir