Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NEÜ öğrencileri engelliler okulunu donattı

NEÜ Seydişehir Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümünden bir grup öğrenci Öğretim Görevlisi Dr. Yusuf Uzun’un danışmanlığında ‘Toplumsal Sorumluluk ve Sağlıklı Yaşam Dersi’ projesi kapsamsında ilçede engellilerin eğitim gördüğü özel eğitim okulunda duvarlara karakter çizimleri yaparak boyama yaptı.

Öğretim Görevlisi Yusuf Uzun proje ile ilgili yaptığı açıklamada, Toplumsal Sorumluluk ve Sağlıklı Yaşam dersi kapsamında öğrenciler ile birlikte topluma yönelik bir takım sosyal sorumluluk projeleri yürüttüklerini söyledi. Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren, Dr. Uzun, şehit ailelerinin ziyareti, engellilere yönelik bir takım farkındalık projeleri, yaşlı ve hasta ziyaretleri, yetim ve öksüz ziyaretleri, köy okulu ziyaretleri ve fakir ailelere ihtiyaç yardımları gibi etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Projelerden en anlamlısı ve dikkat çekenin engellilerin eğitim öğretim gördüğü Seydişehir Özel Eğitim Okulunun duvarlarına çizgi karakterlerin çizilmesi ve boyanması olduğunu da kaydeden Dr. Uzun, bu ve benzeri projelerle farklı bölgelerden Seydişehir’e eğitim ve öğretim için gelen öğrencilerin ilçe halkı ile gönül köprüsü kurduklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Selçuklu Belediyesinden yeni yatırımlar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri