Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NEÜ İtfaiyecilik Bölümü eğitimlerine tatbikatlarla devam ediyor

Gerçekleştirilen arama kurtarma ve yangına müdahale tatbikatıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Seydişehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, “Gayet başarılı geçen tatbikatta en kısa sürede yangına müdahale eden öğrencilerimiz, araç yangını ile beraber alev alan tankeri soğutma çalışması yaptıktan sonra söndürdüler. Arama kurtarma tatbikatında binadaki yaralıları, bina üzerinden iniş yaparak sedye ile tahliye işlemini gerçekleştirdiler. Başta Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığımız olmak üzere tüm eğitmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Günümüzde itfaiyecilik ile ilgili yeni gelişmeler, yeni projeler, yeni yasal düzenlemeler oluşturulduğunu, donanımlı ve eğitimli itfaiyecilere ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Seydişehir Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serdar Büyükipekci ise, “Öğrencilerimiz teorik dersleri Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde, uygulamalı dersleri Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Sancak İtfaiye Eğitim Merkezinde alıyorlar. Konya İtfaiyemiz Türkiye’de uygulamalı eğitim anlamında en iyi itfaiyelerden birisidir. Aldıkları kaliteli ve yoğun bir eğitim sonrası öğrencilerimiz ‘İtfaiye Teknikeri’ unvanına sahip olarak mezun oluyorlar” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Beyşehirli milli tekvandocu Avrupa üçüncüsü oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri