Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NEÜ “Beş Şehir” yolcularını ağırladı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir eserinde anlattığı; Bursa, Konya, İstanbul, Ankara ve Erzurum’a gerçekleştirilecek Türkiye turu kapsamında Konya’ya gelen Azerbaycanlı heyette bulunan; Neriman Abdulrahmanlı, Yegane Nehmetulla, Tarana Vahid, Zerengiz Mansurova, Şhla Aslan ve Lamiya Qurbanlı, başta Mevlana Hazretleri ve Şems Tebrizi Hazretleri türbeleri olmak üzere Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ettiler. Heyete Bakü Yunus Emre Enstitü Müdürü İbrahim Yıldırım refakat etti.

“Konya evimiz gibi”

Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ) misafiri olarak Konya’daki ziyaret programlarını gerçekleştiren heyete, NEÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ali Berat Alptekin ve Doç. Dr. Selçuk Peker refakat etti. Heyet adına konuşan Neriman Abdulrahmanlı, Konya’da kaldıkları süre içerisinde kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e de misafirperverliği için teşekkür ettiklerini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Konya’da trafik kazası: 1 ölü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir