Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC arasında iş protokolü imzalandı

Protokolden sonra açıklamalarda bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, protokolü imzalamaktaki amaçlarını anlatarak, “MÜSİAD Konya-İTÜ-KKTC ile bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve eğitim iş birliklerini geliştirmek, toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirerek toplum yararına ortak projeler geliştirmeyi amaçlıyoruz. İş birliği konularında toplantı ve organizasyonlar düzenleyerek benzeri konularda karşılıklı çalışmalar yürüteceğiz. Bu protokol birlik ve beraberliğimize büyük katkı sağlayacaktır. Başta şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

MÜSİAD Konya’nın faaliyetlerini ve kente değer katan projelerini yakından takip ettiğini kaydeden İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ise, “Protokolle MÜSİAD Konya ve İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri arasında güçlü iş birlikleri oluşturacağız. Toplumsal, Sosyo-kültürel, bilimsel, teknolojik ve mesleki ortaklık olanakları ile yapılacak proje ve faaliyetlerini kapsayacaktır. Her iki kurum birbirinin bilgi ve deneyimlerden faydalanacak. Birçok ortak çalışmaların altına imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan KTO Karatay’da Çocuk Eğitimi Günleri yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir