Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kurban Bayramında sokak aralarında kıyma çekimine izin yok

Başkan Karamercan, konuyla ilgili olarak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, kolluk kuvvetleri ve zabıta amirleriyle birlikte bir basın açıklaması yaptı. Toplantıya Konya Kasaplar Odası Başkanı Davut Balbaloğlu da katıldı. Konya’da her yıl Kurban Bayramında ve bayram sonrasında sokak aralarında meslekle alakası olmayan kişi ve kişilerin et çekimi yaptığına dikkat çeken KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, Bu yıl sokak aralarında belgesiz, izinsiz ve hijyensiz kıyma çeken kişilere Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ve zabıta ekiplerimiz kesinlikle izin vermeyecek. Bu konuda kendileriyle istişare yaptık ve kıyma çeken kişilere 3 bin 200 lira idari para cezası uygulanacak. Vatandaşlarımıza tavsiyem, uygunsuz makine ve şartlarda korsan yerlerde et çektirerek sağlığınızı tehlikeye atmayın. Hijyenik olmayan hastalık davetçisi yerlerde kıyma çektirmek yerine ruhsatlı ve işin ehli kasap esnafımızı tercih edin dedi.

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, konuya duyarlılıklarından ötürü Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar ve merkez ilçe belediye başkanlarına da teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Musa Arat’tan Malazgirt Zaferi mesajı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri