Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kulu’da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başlayan program daha sonra Kulu Kapalı Spor Salonunda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak tarafından yapıldı. Kaymak, çocuklara yatırım yapmanın görevleri olduğunu belirterek, “Onları en iyi şekilde bilinçlendirmek, eğitmek, geliştirmek en önemli görevimizdir. Onlarla arkadaş olmalıyız. Çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Çeşitli ülkelerde çocuklar bomba ve gazlara maruz kalarak hayatlarını kaybetmektedirler. Bu gün geleceğimizin teminatı çocuklarımızın günüdür” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak’ın konuşmasının ardından program okulların hazırladıkları yöresel oyunların sergilenmesiyle sona erdi.

Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Aslan ise, kendisini ziyaret eden Altılar Gültekin İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Berat Şahin’e koltuğunu temsili olarak devretti. Kaymakam koltuğuna oturan Berat Şahin, Kulu genelindeki okulların daha güzelleştirilmesi, yenilenmesi isteyerek, ilçede eğitime önem verilerek, gereken her türlü hizmetlerin seferber edilmesini istedi.

Bir önceki yazımız olan Konya’da 7. Ulusal Alzheimer Kongresi gerçekleştirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri