Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Jandarma’dan şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar

kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi.

Bir otelde gerçekleşen program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Akşam ezanıyla orucunu açan şehit yakını ve gaziler masalarına konuk olan Jandarma personeliyle sohbet etti.

Konya İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran konuşmasında, Jandarma’nın kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşulda görev yaptığını söyledi. Cansaran, En zor arazi kesimlerinde terörle mücadele eden Jandarma, başta Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı ve diğer kuruluşlarla tam bir koordine içerisinde, bağrından çıktığı Türk milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı’nın tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta, hürlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içerisinde aramaktadır dedi.

Programa, Konya Valisi Yakup Canbolat, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ergun Eskici, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, sivil ve askeri erkan ile şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Jandarma 178’nci kuruluş yılını kutluyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri