Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinden, Bursalı öğrencilere meslek eğitimi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Özhan, İstanbul dışındaki şehirlere tanıtım faaliyetleri kapsamında geziler düzenliyoruz. Buralarda bulunan lise öğrencilerimize ulaşıyor, hem üniversitemizi tanıtıp hem de kendi alanlarımızda kendi deneyimlerimizden bahsederek meslek tanıtımı yapıyoruz dedi.

İKBU olarak, Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde, 2011 yılında eğitime başladıklarını belirten Özhan, Çeşitli fakültelerimizden katılan öğretim üyelerimizle tanıtımlar yapmaktayız. Bursa’ya da Mühendislik ve Doğa Bilimlerinde görev yapan hocalarımızın yanı sıra, Tıp, Diş hekimliği, Eczacılık ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinden öğretim üyelerimizle beraber geldik. Amacımız her fakülteden hocamızın kendi öğrenim hayatlarında neler yaşadıklarını, meslek hayatında karşılaşılan zorlukları anlatıp bir nebze de olsa öğrencilerin geleceğine ışık tutmak ifadelerini kullandı.

Üniversitelerinde eğitim ve öğretim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra Türkçe bölümler de açıldığını dile getiren Özhan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemizde 7 bölüm var. İnşaat, makine, bilgisayar, elektrik-elektronik ve endüstri mühendisliği yanı sıra mimarlık ve iç mimarlık, çevre tasarım bölümleriyle eğitim-öğretim hayatımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl Türkçe olarak inşaat, yazılım ve biomedikal mühendisliği açacağız şeklinde konuştu.
 

Bir önceki yazımız olan 2017 KPSS sınavı ne zaman? Başvurular Mart'ın kaçında? başlıklı makalemizde 2017 kpss sınavı, Eğitim ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri