Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Beyşehir Gölü’nde şişme botla olta avı yapan 9 kişi yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol görevlileri Beyşehir Gölü Yeşildağ açıklarındaki Hacıakif Adası yakınlarında su ürünleri kontrol teknesiyle denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, kendilerini görünce botun motorunu çalıştırarak uzaklaşmaya çalışan avcıları fark eden ekipler, şahısların peşine düştü. Yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından 9 avcı yakalandı. 9 olta avcısı hakkında işlem yapılırken, kişi başı 339 lira idari para cezası uygulandı. Sahanın milli park alanı olması sebebiyle avcılara kesilen ceza miktarı iki kat artırılarak 678 liraya yükseldi. 9 kişiye toplam 6 bin 102 liralık ceza kesildi.

Beyşehir Gölü’nde 1 Mayıs’tan itibaren sadece sudak (levrek) balığı avlanmak şartıyla kıyılarda belli yerlerde olta avcılığı yapılmasına müsaade ediliyor. Şişme bot ve teknelerle göle açılarak ya da adalarda avlanma olta ile dahi olsa yasak kapsamında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz Gazileri Selçuk’ta başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri