Konya Haberleri, Konya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Akşehir Onur Günü’nde tarihi maç yeniden canlandırıldı

Milli Mücadelenin Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Akşehir’de, Taarruz hazırlıklarının sona ererek, Karargahın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen “Akşehir Onur Günü” çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumunda Akşehir Garnizon Komutanlığı ile Veteranlar ile dostluk maçı yapıldı. Maçı izlemeye; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Müze Müdürü Ömer Faruk Türkan, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz ile kamu kurum ve daire müdürlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Maç öncesi her iki takımda sahaya çıkarak ısınma hareketleri yaparken, maçı izleyen seyircilerde tribünden futbolculara alkışlarla destek verdi. Bol gollü geçen karşılaşma 5-5 berabere bitti. Maç sonunda oyunculara ve kaptanlara protokol tarafından kupaları ve plaketleri takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Akşehir Onur Günü etkinlikleri kapsamında Akşehir Kültür Merkezi’nde de bir tiyatro gösterisi sunuldu. Yenilmez Sanat Merkezi’nin ‘1071’den 1922’ye, 1922’den 15 Temmuz’a isimli tek perdelik tiyatro oyununda ünlü sanatçı Ahmet Yenilmez rol aldı. Oyunda meddah tarzında Türklerin Anadolu’ya yerleşmesi, Çanakkale savaşında ve kurtuluş savaşında yaşanan olaylar ile 15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminde yaşananlar ele alındı. Oyun sonunda Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından Sanatçı Ahmet Yenilmez’e bir plaket takdim edildi.

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki oyunu; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Akşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile çok sayıda vatandaş izledi.

Bir önceki yazımız olan Beyşehir’e otel konforunda hasta konukevi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri